Чаборанок В.М.


Чаборанок В.М.,
учитель географії, економіки та біології 
Калуської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №5

Творчий учитель - обдарований учень
                          

 

         Немає точної дати утворення волонтерського руху з допомоги армії в цілому в Україні, як і точної дати формування їх у волонтерські організації. Початком можна вважати волонтерський рух під час Революції гідності, після початку Російської інтервенції до Криму 20 лютого 2014 року. Приблизним періодом створення розгалуженої системи допомоги армії можна вважати період травня-червня 2014 року.

Рух виникав стихійно з окремих волонтерів, що об'єднувалися в групи. З часом з'явилися лідери, що привели роз'єднані самоорганізовані групи до централізованого керування, а відтак — посиленням впливу на державний апарат та ефективність допомоги.

         Від початку листопада в Україні діє громадська організація «Асоціація народних волонтерів», до якої увійшли волонтерські організації, які регулярно надають допомогу військовим і цивільним особам у зоні АТО, а також ветеранам АТО та їхнім сім'ям. На початку створення тут об'єднано в групу близько 30 найдієвіших волонтерських організацій.
У системі Міністерства оборони створена Рада волонтерів. Представники волонтерських організацій залучені до речового, харчового та медичного забезпечення і по два працюватимуть у кожному з департаментів МО України, які відповідають за постачання Збройним силам України.
Необхідність у волонтерському русі була зумовлена наступними факторами:
- відсутність в армії достатніх ресурсів (одягу, засобів особистого захисту, медикаментів, їжі);
-  відсутність організації своєчасного забезпечення цими ресурсами, налаштування логістики;
-  відсутність потрібного забезпечення технікою;
-  слабка виробнича база;
-  відсутність достатньої підтримки біженців зі сторони держави.

Факти

   За рішенням міністра Оборони України Степана Полторака, волонтери, що їздять до зони АТО здатні отримати статус учасника бойових дій. Таке рішення він обґрунтував тим, що волонтери роблять незамінну роботу і ризикують життям не менш за інших учасників цієї війни. 
    Окремі волонтерські групи займаються допомогою в пошуках зниклих або загиблих солдатів. Так, основна частина таких рухів сформувалась після Іловайської трагедії, коли кількість загиблих та зниклих без вісти, за деякими свідченнями, йшла на сотні. Однією з таких організацій є «Союз Народна Пам'ять», що працює в зоні АТО з вересня 2014. 
    Багато волонтерів займаються виготовленням екіпірування власноручно. Так, шиють на власній апаратурі аптечки, чохли для бронежилетів, одяг, маскувальні сітки. Часто волонтери збирають безпілотники для військової розвідки.
    Волонтери займаються евакуацією громадян з зони АТО. Так, переважно, допомога надходить до людей, що самі покинути території бойових дій не можуть — літні люди та діти. Волонтери-зоозахисники займаються вивезенням та пошуком дому для домашніх тварин, що залишилися без дому.
   За деякими підрахунками, за п'ять місяців волонтери відправили в зону АТО 597 884 кг гуманітарної допомоги.
    Часто волонтери привертають увагу суспільства до неякісної роботи адміністративних армійських відомств. Вони ж роблять інформацію про спорядження армії більш відкритою. Окремі волонтерські групи борються з корупцією в оборонних відомствах.
    За опитуванням, майже чверть всіх українців є в тій чи іншій степені волонтерами — тобто, займаються волонтерством безпосередньо, або жертвують гроші чи речі на потреби благодійності.

    В Україні волонтерський рух  стрімко поширюється, особливо серед молоді. Сучасний вплив волонтерської діяльності на розвиток суспільство є безумовно важливим. Зараз волонтерство – потужний соціально-суспільний рух, спроможний прийняти на себе частину повноважень державних соціальних установ. В основу добровільності покладена здатність однієї людини безкорисливо, у більшості випадків анонімно, виконувати роботу на благо інших. Хотілось би зазначити, що одним із важливих чинників розбудови громадянського суспільства в Україні став активний розвиток відносно нового для країни соціального явища – волонтерського руху.

ФОТО

        


10.03.2016 року
Урок обміну досвідом 
Тема
2.






Фотофакти з уроку







НАГОРОДИ







04.03.2015 рік

Практичний семінар вчителів географії та економіки міста Калуша

Використання елементів досвіду Глущак Г.Я.
                       

27.01.2011 р.







                                      


26.11.2009


Обласний постійно-діючий семінар керівників районних (міських) шкіл ППД


                       



               

0 коментарі: