Обдарованість

У наших руках -  найбільша з цінностей світу – Людина.  Ми творимо людину, як скульптор творить свою статую з безформного шматка мармуру: десь в глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які належить добути, очистити від усього зайвого.

                                                                       В.О.Сухомлинський







Еволюція Майдану,
або Як б’ються в унісон серця небайдужих

«…Ми стали нацією, якій аплодує увесь світ. Нацією, яку не здолає вже ніхто й ніколи. Історія України насправді тільки розпочинається… І альфою для неї ознаменувалася Революція гідності, героями якої стали звитяжці-патріоти, воїни духу. Серед них є й калушани, які не залишалися осторонь подій. Кожен із них, як міг, долучився до встановлення справедливості. Саме ці особистості заслуговують, щоб про них знали...» Так розпочинається наукова робота «Євромайдан у спогадах очевидців. Калуський вимір подій», авторами якої є Кохан Марта, учениці 10-А класу Калуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, та її науковий керівник Глущак Галина Ярославівна, учитель географії та економіки цієї ж школи.
На перший погляд, здавалося б, ми вже все знаємо про події зими 2013-2014 років: багато сказано й написано, почуто й переглянено. Але коли ознайомилася з напрацюваннями Марти К. та її наставника, зрозуміла – нам ще багато потрібно дізнатися. Сторінка за сторінкою гортала дослідження й усвідомлювала, що переді мною упорядковані цінні матеріали, в основі яких спогади очевидців, статті періодичних видань і публікацій, бесіди та інтерв’ю з активістами Революції гідності, випускниками та батьками учнів нашої школи, родичами Героя України Ігоря Дмитріва, зокрема мамою Марією Дмитрів і братом Миколою.
А ще більше вкарбувалися проаналізовані в роботі події після брифінгу, який організувала Галина Ярославівна для старшокласників нашої школи, запросивши на зустріч брата Ігоря Дмитріва Миколу, побратима Героя Небесної Сотні Володимира Шульгана та члена Комітету опору диктатурі на Калущині Володимира Климентія. Слухати очевидців було надзвичайно цікаво. А особливо директора школи В.В. Кіндрата, який теж побував на Майдані, адже ж він для нас завжди строгий директор, а тут ще й усвідомлювати починаєш, що борець, патріот. Справді, після цієї зустрічі зрозуміла, що тільки коли б’ються в унісон серця небайдужих, можна бути певним, що майбутнє таки в нас є. І не просто «існування», а повноцінне визнання світом нашої держави, вільної, інтелектуальної, самодостатньої.
І насамкінець хочу привітати Галину Ярославівну й Марту з перемогою (ІІ місце) на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, який відбувся 18 лютого 2017 року в м. Івано-Франківську. Маю надію, що їхній «вдало злагоджений тандем» продовжуватиме дослідження подій Революції гідності та тих, які виникли після неї.
«Майдан продовжується… І є люди. Люди-патріоти…»
Смакула Христина,
учениця 11 класу
Калуської ЗОШ І-ІІІ ст.. №7

Результативність педагогів школи ППД
за 2015-2016 н.р.
Успіх не приходить до вас -  ви йдете до нього. 
                                                                                                                М.Колліна










25 березня 2016 р. завершився другий етап ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів        8 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.



  

ВІТАЄМО КОХАН МАРТУ, УЧЕНИЦЮ 9-А КЛАСУ КАЛУСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №7  ПЕРЕМОЖЦЯ   ЗА КРАЩУ НАУКОВО-ДОСЛІДНУ РОБОТУ  ІХ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНОЗНАВСТВА ДЛЯ УЧНІВ 8–11 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У НОМІНАЦІЇ "ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДІЙ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ".

НАКАЗ №15 ВІД 25.03.2016 Р. ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ 

ФОТОРЕПЕРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЙ



                                




                                



Досягнення педагогів школи ППД
2014-2015 н.р.

                          

0 коментарі: